Inspiraci pro zařízení interiérů či stavbu domu hledejte v magazínech o bydlení

Prohlédnout si magazín o bydlení nás láká nejen ve chvíli, kdy se chystáme na renovaci jednotlivých pokojů, na rekonstrukci rodinného domu nebo přímo na výstavbu nového bydlení. Rádi nahlédneme do moderních interiérů prostřednictvím fotogalerií i jindy a hledáme inspiraci pro naše domovy. Které české a zahraniční magazíny o zařízení bytů navštívit?

Magazíny o bydlení pomáhají i inspirují

Magazíny o bydlení si dnes nemusíte kupovat ve stánku nebo mít zajištěné jejich předplatné. Můžete nahlédnout do jejich on-line verze, kde naleznete vše potřebné. Rady, nápady, tipy i inspirace jsou řazeny do kategorií podle zařízení jednotlivých pokojů nebo exteriéru. V článcích naleznete i rady pro kutily nebo pro vlastní stavební práce. Často jsou články doplněné o diskuze nebo odborné poradenství. Jejich přečtením se uchráníte řady chyb, které by mohly nastat, když se pustíte do změn v interiéru vlastními silami bez odborných firem.

Nahlédněte do magazínů o bydlení

Velmi komplexní informace poskytuje magazín bydleni.cz. Obsahuje nespočet článků, které jsou přehledně roztřízeny do jednotlivých kategorií. Můžete se inspirovat, když zařizujete interiéry jednotlivých pokojů, protože články jsou rozděleny podle místností v bytě nebo domě. Naleznete množství rad pro koupelny, kuchyně, ložnice i dětský pokoj. Magazín nezapomíná ani na rady pro kutily nebo poradnu. Určitě se do magazínu podívejte, pokud si pořizujete nové bydlení, obsahuje celou řadu návodů, jak zařídit inteligentní dům, jak šetřit energie nebo vyřídit hypoteční úvěr. Články vás budou bavit stále, v magazínu naleznete i seriály o bydlení, recepty, soutěže.  Do magazínu se jistě rádi podívají i ti, kteří právě nic nového nepořizují.

Magazín lepebydlet.cz si klade za cíl dát čtenářům rady a tipy nejen při zařizování interiéru, ale i při kompletní výstavbě nového domu. Naleznete spoustu článků, které dávají tipy na zařízení jednotlivých pokojů, ale i nápady na dekorace a moderní prostředky, které pomáhají například šetřit energie. Nechybí sekce, která se zabývá financováním stavby i radami, jak zvládnout rodinný rozpočet. Naleznete i články plné inspirace pro uspořádání vaší zahrady. Magazín má i krátkou sekci, která vás provede nástrahami realitního trhu. Poradí, na co si dát pozor při koupi a prodeji nemovitosti.

Dumabyt.cz je velmi přehledný magazín, a kromě kompletních informací pro váš byt či dům obsahuje i fotografie a články o skutečných interiérech. Dozvědět se můžete i jak bydlí celebrity. Kdo staví svépomocí, ocení řadu článků ohledně výstavby domu. V magazínu naleznete nejen fotogalerie moderních interiérů, ale i jejich zahrad.

Některé z on-line časopisů o bydlení naleznete i v tištěné podobě. Každý z nich je v něčem jedinečný a pomohou vám, když si nevíte rady se zařízením bytu od předsíně až po obývák. Rozhodně se podívejte i do ostatních internetových magazínů, které poskytují stejně kvalitní články.

Inspirativní magazíny o bydlení plné rad a tipů:

bydleniprokazdeho.cz

bydleme.cz

living.cz

bydleniaz.cz

bydleti.cz

portal-bydleni.cz

csbydleni.cz

liviz.cz

jakbydlet.cz

I na Facebooku můžete nalézt řadu atraktivních stránek, které jsou plné inspirativních článků. Tam bývají doplněné i o diskuzi čtenářů, kde můžete nalézt jejich konkrétní zkušenosti, názory a recenze. Prohlédnout si můžete například: pěkné bydlení, bydlení, bydlení-bytové rekonstrukce. Přidat se můžete i ke komunitám. Ty radí, jak koupit nebo rekonstruovat byt, třeba zrovna ve vašem městě.

Útulné interiéry jsou o moderních dekoracích

Časopisy o bydlení otevíráme s oblibou nejen ve chvíli, kdy se chystáme na stavbu, nákup nebo rekonstrukci nemovitosti. Často potřebujeme poradit i s drobnostmi, které činí náš interiér poutavý, zajímavý a plný hravých dekorací. V moderních interiérech mají doplňky své nezastupitelné místo a jsou to právě ony, které dělají obývají pokoje útulnými místy pro celou rodinu. Jestliže hledáte nápady, jak zařídit pokoj netradičně, útulně, a přitom v duchu moderních trendů, otevřete kromě výše zmíněných magazínů i další, jako jsou například: bydlenijeumeni.cz, bydlimekvalitne.cz nebo dekoro.cz.

Výborným zdrojem inspirace jsou i stránky bytových designérů a studií, které se zaměřují na proměny interiérů. Na jejich stránkách naleznete fotogalerie různých realizovaných projektů, které vám ukáží, že i váš nehezký a zastaralý interiér v panelákovém domě můžete proměnit k nepoznání. Podívejte se na insidecor.cz, bydlo.cz, interiery.cz.

Inspirace pro bydlení ze zahraničí

Zahraniční on-line magazíny jsou plné rad a nápadů, jak si zařídit obývací nebo dětské pokoje. Můžete si prohlédnout romantické francouzské interiéry, útulné skandinávské domy nebo praktické americké moderní domácnosti. Zahraniční magazíny o bydlení naleznete v podobném třídění kategorií, tedy podle zařízení jednotlivých pokojů nebo inspirací pro zahradu. U zahraničních magazínů budete muset zpravidla vždy souhlasit s monitorováním přečtení stránky, abyste si mohli zobrazit obsah magazínu. Je to jen malé zdržení na cestě za dalšími užitečnými tipy. Zahraniční magazíny jsou plné barev a budou se líbit především těm, kteří rádi kombinují různé styly. Zavítat můžete na housebeautiful.com, pinterest.com, idealhome.co.uk nebo better homes and gardens na bhg.com. Úžasné články o netradičním bydlení naleznete na countryliving.com v sekci design ideas. Můžete si prohlédnout, jak se žije v karavanech, mobilních domech, srubech, pasivních domcích i domcích s minimem čtverečních metrů. Oproti tomu magazín traditionalhome.com, vám poskytne ucelené rady ohledně praktického zařízení běžné domácnosti.

A kde hledáte inspiraci pro bydlení vy? Obracíte se na bytové architekty a interiérové designéry?